AB Siūlas

Lininiai verpalai

Viena iš pagrindinių mūsų gaminamos produkcijos grandžių − 100 proc. lininiai verpalai. Mes gaminame šių storių  šlapio verpimo ilgo pluošto lininius verpalus:

Verpalų storis, Nm
9.5  11.6  17.9  26

Verpalai gali būti 1 gijos, arba susukti iš 2, 3, 4 gijų. Turime platų baltos, natūralios lino ir įvairių spalvų (nuo pastelinių iki labai intensyvių atspalvių) verpalų asortimentą. Kiekvieno sezono metu, atsižvelgdami į naujausias tendencijas, nuolat atnaujiname lininių verpalų atspalvių korteles.

Puslininių audinių gamyboje naudojame 40/2 storio medvilninius verpalus, kuriuos patys dažome. Jų galime pasiūlyti įsigyti ir savo klientams.

Dalį mūsų verpalų kolekcijos galite rasti internetinėje parduotuvėje Lino Namai.

Lininiai Verpalai 1

ŠTAI TAIP GIMSTA MŪSŲ LININIAI VERPALAI

Europoje nedaug belikę įmonių, kurios gamintų lininius verpalus. Tai – unikalus, daug darbo ir laiko reikalaujantis procesas. Viena iš tokių unikalių įmonių esame mes, Biržų AB „Siūlas“.

Lino-Namai-lino-pluosto-atrinkimas
Lino-Namai-lino-pluosto-sukavimas

Lininių verpalų gamyba mes pradedame nuo linų pluošto šukavimo. Pluoštas rankiniu būdu suskirstomas į mažesnius vienetus, „saujas“ ir dedamas į šukavimo mašiną. Šukavimo metu pašalinami spaliai (linų šiaudelių gabaliukai), įvairios priemaišos ir gaunamas ilgas pluoštas – šukuoti linai ir trumpesnis – nuošukos.

Lino-Namai-lino-pluosto-sukavimas-2
Lino-Namai-lino-sukuotas-ir-atrinktas-pluostas

Siekdami aukščiausios kokybės savo gaminiams naudojame tik ilgą linų pluoštą. Iš šukavimo mašinos išlindusi linų sluoksna yra dvejinama, vienodinama, tempiama, ploninama.

Lino-Namai-lino-sukuotas-ir-atrinktas-pluostas-2
Lino-Namai-lino-sukuotas-ir-atrinktas-pluostas-3

Galiausiai gaunami ilgi (apytiksliai pusės kilometro ilgio!) linų „kaspinai“ ar „juostos“, iš kurių suverpiamas knatelis – siūlo „tėvelis“. 🙂

Lino-Namai-lino-suviniotas-lininis-knatelis
Lino-Namai-lino-slapias-lininiu-verpalu-verpimas

Knatelis yra virinamas ir lieka natūralios pilkos lino spalvos arba yra balinamas. Šlapio verpimo mašinomis (toks būdas leidžia pagaminti plonus verpalus) iš knatelio verpiami verpalai.

Lino-Namai-balti-liniai-verpalai
Lino-Namai-balti-lininiai-verpalai

Štai taip pagaminami natūralios spalvos ir balti lininiai verpalai. Baltus lininius verpalus galime nudažyti 146 spalvomis ir išausti nuostabių spalvų derinių ir raštų audinius.

Tikimės, kad Jums patiko ekskursija po mūsų verpimo cechą.

Lino-Namai-galima-lino-spalvu-korta
Lino-Namai-lino-spalvoti-lininiai-verpalai-ant-konusu